Cost of living: Is it cheaper to make your own butter, bread and yoghurt?
A litre of Pams cream was $8.05 at Pak ‘n Save on Friday, meaning that on the off-chance no cheap butter was available, you could make about 500g at home for less than the cost of a block of Anchor ...